آشنایی با مراحل تولید و ساخت خودرو

آشنایی با مراحل تولید و ساخت خودرو، اگر شما نیز علاقه مند هستید تا با فرآیند و خط تولید خودرو آشنا شوید پیشنهاد می کنیم این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله قصد داریم به بررسی مراحل تولید خودرو بپردازیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: آشنایی با مراحل تولید و ساخت خودرو

آشنایی با تاریخچه خط تولید خودرو به شکل امروزی

آشنایی با تاریخچه خط تولید خودرو به شکل امروزی، فرآیند ساخت خودرو همانند هر کالای صنعتی دیگری، رویه‌ای پیچیده و زمان‌بر است. تخمین زده می‌شود که تمام پروسه ساخت خودرو از ابتدای طراحی تا ورود نسخه تولید انبوه به بازار، زمانی معادل دو الی پنج سال را به خود اختصاص خواهد داد. تولید خودرو، مراحلی طولانی دارد و اطلاعات زیادی در طی آن باید مورد بررسی قرار گیرد. برای مثال، طراحی خودرو از مدل مفهومی تا نسخه تولید انبوه، زمان زیادی را به خود اختصاص می‌دهد؛ در حالی‌که فعالیت‌های بازاریابی و فروش خودرو نیز باید به‌صورت هوشمندانه طراحی شوند. اولین با هنری فورد در ابتدای قرن بیستم میلادی ساختار خط مونتاژ خودرو را طراحی کرد. در این مطلب قصد داریم به تاریخچه تولید خودرو به شکل امروزی بپردازیم. با ما همراه باشید. 

ادامه مطلب: آشنایی با تاریخچه خط تولید خودرو به شکل امروزی

بازرسی قبل از تحویل (PDI) چیست و در آن چه مواردی را مورد بررسی قرار می دهند؟

بازرسی قبل از تحویل (PDI) چیست و در آن چه مواردی را مورد بررسی قرار می دهند؟، تصور کنید خودرویی که ثبت‌نام کرده‌اید، در نمایندگی آماده تحویل است. انتظار دارید خودروی صفر کیلومترتان از هر نظر بی‌نقص باشد. پشت فرمان قرار می‌گیرید و استارت می‌زنید ولی متوجه می‌شوید که چراغ‌های خودرو روشن نمی‌شود. شاید با یک بررسی کوتاه می‌شد از این مشکل ساده جلوگیری کرد. این همان‌جایی است که بحث PDI یا همان بازرسی پیش از تحویل اهمیت پیدا می‌کند.

ادامه مطلب: بازرسی قبل از تحویل (PDI) چیست و در آن چه مواردی را مورد بررسی قرار می دهند؟

برای نگهداری و تمیز کردن صندلی های چرمی خودرو چه نکاتی را باید در نظر گرفت

برای نگهداری و تمیز کردن صندلی های چرمی خودرو چه نکاتی را باید در نظر گرفت، استفاده از پوشش چرم برای صندلی خودرو طی سال‌های گذشته طرفداران زیادی پیدا کرده‌است. از دیرباز تاکنون چرم همیشه به عنوان یکی از لوکس‌ترین و زیباترین متریال‌ها برای پوشش سطوح استفاده می‌شود و همین قاعده برای خودروها نیز صدق می‌کند. مراقبت و نگهداری صحیح و اصولی از صندلی‌ های چرمی خودرو یکی جنبه‌های مهم مراقبت از خودرو است؛ زیرا مراقبت اصولی از آن‌ها می‌تواند تا مدت‌ها از صدمه دیدن و کهنه دیده شدن پوشش چرمی صندلی‌های ماشین شما جلوگیری کند.

ادامه مطلب: برای نگهداری و تمیز کردن صندلی های چرمی خودرو چه نکاتی را باید در نظر گرفت

آشنایی با مزایا و معایب سیستم تزریق مستقیم سوخت (GDI)

آشنایی با مزایا و معایب سیستم تزریق مستقیم سوخت (GDI)، سیستم تزریق سوخت مستقیم همانند سایر سیستم های موجود دارای مزایا و معایبی است که ما قصد داریم در این مقاله بررسی مزایا و معایب این سیستم بپردازیم و در آخر به یک جمع بندی در مورد استفاده یا عدم استفاده از این سیستم برسیم. پس با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: آشنایی با مزایا و معایب سیستم تزریق مستقیم سوخت (GDI)