آشنایی با جعبه فرمان های مکانیکی، با توجه به آنکه جعبه فرمان اهمیت بسیار بالایی در سیستم فرمان دارد؛ کمپانی‌های سازنده تحقیقات بسیاری در این زمینه انجام داده و چند نوع مختلف جعبه فرمان طراحی و تولید نموده‌اند. جعبه‌فرمان‌ها در حالت کلی به دو دسته تقسیم‌بندی می‌شوند. 1- جعبه‌فرمان‌های مکانیکی: همانطور که از اسم این نوع جعبه‌فرمان‌ها نیز پیداست؛ تنها اجزای مکانیکی هستند که چرخش دست راننده را به چرخ‌ها منتقل می‌نمایند و 2- جعبه‌فرمان‌های با توان کمکی: در این نوع جعبه‌فرمان‌ها، علاوه بر قطعات مکانیکی، تجهیزات الکتریکی و هیدرولیکی دیگری نیز موجود هستند که به افزایش گشتاور دست راننده کمک می‌نمایند. در این مقاله قصد داریم شما را بیشتر با جعبه فرمان های مکانیکی و هیدرولیکی آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

جعبه‌فرمان‌های مکانیکی

جعبه‎‌فرمان‌های مکانیکی بر اساس نحوه عملکردشان به موارد زیر تقسیم می‌شوند:

جعبه فرمان حلزونی انگشتی: این نوع جعبه‌فرمان را می‌توان ساده‌ترین نوع جعبه‌فرمان دانست که به دلیل معایبی که دارد دیگر مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

جعبه فرمان حلزونی با دنده تاج خروسی: در این نوع جعبه فرمان که مقداری نسبت به نوع انگشتی پیشرفته‌تر است قطعه‌ای که به میل چرخ‌ها وصل است شبیه تاج خروس و قطعه‌ای که به میل فرمان متصل است همانند حلزون است.

جعبه‌فرمان حلزونی غلتکی: این نوع جعبه‌فرمان، عملکردی شبیه نوع خروسی دارد با این تفاوت که در آن از یک مارپیچ و یک چرخ‌دنده به شکل غلتک استفاده شده‌است.

جعبه فرمان ساچمه‌ای با دنده تاج خروسی: در این نوع جعبه‌فرمان با چرخش غربیلک، مارپیچ جعبه‌فرمان نیز دوران می‌نماید. حرکت مارپیچ از طریق ساچمه‌ها به حرکت خطی تبدیل شده و در نهایت این حرکت خطی به چرخ‌ها هدایت شده و تغییر چهت خودرو اتفاق می‌افتد. این نوع جعبه‌فرمان با توجه مزایایی که دارد بیش از انواع حلزونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از مزایای این نوع جعبه‌فرمان نسبت به انواع حلزونی می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

1- اصطکاک کم در جعبه‌فرمان: این امر منجر به کاهش تلفات در جعبه‌فرمان شده و از این روی راننده جهت یک تغییر مسیر یکسان، نیروی کمتری را نسبت به انواع حلزونی نیاز دارد؛ به همین دلیل در خودروهای سواری استفاده بیشتری دارد.

2- بالاتر بودن ایمنی: به دلیل اصطکاک کمتر، سایش کمتر شده و در نتیجه خلاصی جعبه‌فرمان نیز کمتر از موارد قبلی است که همین امر ایمنی را افزایش می‌دهد.

3- نگهداری و تعیمرات کمتر

4- امکان استفاده از سیستم توان کمکی در این نوع جعبه‌فرمان

البته در کنار این مزایا، معایبی نیز نظیر گرانتر بودن، وزن بیشتر و … دارد.

جعبه‌فرمان دنده شانه‌ای: این جعبه‎‌فرمان که به کشویی یا راک اند پینیون (Rack and Pinion) نیز معروف است از 2 قسمت اصلی یعنی یک اهرم عرضی که شانه یا راک نام دارد و اهرم دیگر که به غربیلک متصل است و دنده یا پینیون نامیده می‌شود. این نوع جعبه‌فرمان بیشترین استفاده در خودروهای امروزی را دارد. از مزایای این نوع جعبه‌فرمان می‌توان به فضای کم، سبک بودن، ارزانتر بودن، اصطکاک کمتر و … اشاره کرد.

جعبه‌فرمان‌ با توان کمکی

جعبه‌فرمان‌های با توان کمکی به سه دسته تقسیم می‌شوند:

1-  فرمان هیدرولیکی

2-  فرمان الکتروهیدرولیکی

3-  فرمان الکتریکی

فرمان هیدرولیکی

در این نوع جعبه‌فرمان، پمپ هیدرولیکی با تولید فشار، به حرکت چرخ‌دنده شانه‌ای و کاهش نیروی وارده از راننده کمک می‌نماید و در نتیجه رانندگی با فرمان هیدرولیک بسیار دلپذیرتر از سایر فرمان‌های مکانیکی خواهد بود. از مزایای این نوع جعبه فرمان می‌توان به کاهش نیروی دست وارده از راننده، افزایش توان سیستم فرمان و … اشاره کرد. شایان ذکر است که در خودروهای امروزی عمدتا از این نوع جعبه‌فرمان استفاده می‌شود.

فرمان الکتروهیدرولیکی

اساس کار این نوع جعبه‌فرمان نیز همانند فرمان هیدرولیک است با این تفاوت که پمپ هیدرولیک نیروی خود را از یک موتور الکتریکی دریافت می‌کند.

فرمان الکتریکی

در این نوع جعبه‌فرمان دیگر خبری از پمپ هیدرولیک نبوده و نیروی کمکی توسط موتور الکتریکی که بر روی میل فرمان نصب شده است تولید می‌گردد. از مزایای این سیستم می‌توان به وزن کم، فضای کم، استهلاک پایین و … اشاره کرد.