خودروهای آخرالزمان چیست ؟ ، صنعت خودروسازی چیزی بیش از یک قرن تاریخ دارد و درگذشت این مدت خودروهای گوناگون بسیاری را مشاهده کرده اید که هر کدام برای یک کاری تهیه شده اند .

این خودروها احتیاج های روزانه مردم را پاسخ می‌دهند و روی آن ها برای تفریح و گردش نیز می‌توان حساب باز کرد . اما هنگامی که شرایط سخت‌ می شود روی خودروهای معمولی به کلیه ی پیشرفت‌ها و قابلیت هایی که دارند نمی‌توانید حساب باز نمایید . بهتر است به سراغ خودروهایی بروید که نسبت به خودروهای معمولی حرف‌های بیشتری در شرایط سخت‌ برای گفتن را دارا هستند .
این خودروها توانایی ‌های بسیار زیاید را دارا می باشند و حتی برای حادثه های سخت و رانندگی کردن در راه های بسیار ناهموار نیز مورد استفاده هستند . اما از آنجایی که خیلی کم شاهد شرایط سخت هستیم خودروهای جا‌ن‌ سخت و مقاوم نیز نسبت به ماشین های معمولی کمتر تهیه می شوند . در این میان باز هم خودروهایی کوجود هستند که در لحظات سخت‌ خم به ابرو نمی‌آورند و برای مثال برای آخرالزمان تولید شده . از آنجا که مشاهده این خودروها و رسیدگی اطلاعات فنی آن ها از از لطف خالی نمی باشد در ادامه با هم به خودروهایی که برای آخرالزمان تولید شده اند نگاهی بیندازیم .
تقریباً کلیه ی خودروهایی که تا به امروز دیده اید دارای ۴ چرخ هستند اما داستان آوتوروس شامان (Avtoros Shaman) متفاوت هستند و با یک خودروی هشت چرخ طرف هستیم که به پیشرانه‌ای توربوشارژ با ۱۷۰ اسب‌ بخار مجهز شده است .
نیروی این پیشرانه به وسیله سیستم انتقال قدرت پیشرفته‌ای که در آوتوروس شامان درست شده است به هشت چرخ بزرگ این خودرو انتقال داده می شود . این خودرو مصرف تقریبا به صرفه ای را دارا است و با یک گالون بنزین حدود ۱۹ کیلومتر راه را طی می کند . به این روش در مواقع سخت که احتمالاً درست کردن بنزین مشکل های زیادی دارد روی آوتوروس شامان می‌توانید حساب‌باز کنید . باک این خودرو چیزی حدود ۲۷۰ لیتر را ظرفیت دارد و به این روش با یک حساب سرانگشتی می‌توان گفت آوتوروس شامان با یک باک پر راهی بیشتر از ۱۳۰۰ کیلومتر را می رود و راننده و سرنشینان این خودرو را تاجایی که ممکن است در لحظات سخت بدون تلف کردن هیچ وقتی خارج می‌کند .
کابین این لندروور همان کابینی می باشد که در لنروور سال ۱۹۵۸ آن را مشاهده کرده بودید اما از لحاظ فنی و امکانات بعید است کلیه ی لندروورهای که تا الان ساخته شده‌‌اند حریف لندروور کاتبرتسان (Land Rover Cuthbertson) باشند
این خودرو به دلیل قدرت حرف‌های زیادی برای گفتن را دارا می باشد و بعید می‌دانیم مانعی موجود باشد که بشود جلوی لندروور کاتبرتسان را بگیرد . اما روی سرعت این خودرو نمی‌توانید حساب زیادی باز کنید چرا که این لندروور خاص فقط با سرعت ۳۱ کیلومتر در ساعت به حرکت در می آید .