همه چیز در مورد خودرو

همه چیز در مورد خودرو ، شروع صنایع اتومبیل سازی با اختراع موتور احتراقی در سال 1860 میلادی به وسیله یک نفر بلژیکی به نام اتی ین لونوار آغاز گردید و بعد از آن با پی بردن به نیروی موتور احتراقی روند تکاملی در این صنعت به سرعت بسیار زیادی ادامه یافت.

در سال 1874 میلادی شخصی به نام زیگفرید مارکوس در شهر وین موتور چهار سیلندری ساخته و بر روی یک گاری کوچک نصب کرد، این وسیله نقلیه با نیروی بخار کار می کرد. اگر تا به حال به موتور خود نگاه نگاه کرده باشید شاید از چیزهایی  که در داخل آن وجود دارد متعجب شده باشید؟ شاید در نظر اول موتور ماشین می تواند شبیه به یک سیستم بزرگ گیج کننده و متشکل از فلزات، لوله ها و سیم ها باشد. ممکن است بخواهید که از روی کنجگاوی بدانید که در این سیستم پیچیده و بسته چه می گذرد. اصطلاحاتی مانند: شش سیلندر، چهار سیلندر، میل بادامک، پیستون، سنسور انژکتور، دریچههای پاششش سوخت و... به چه معنی و مفهومی می باشند. ما در این مقاله اطلاعات جامعی درباره خودرو و موتورهای خودرو در اختیار شما خواهیم گذاشت.

 

درباره ماشین ها

خودروی برقی یا خودروی الکتریکی به خودرویی گفته می شود که از باتری های قابل شارژ به عنوان منبع انرژی، و از موتور الکتریکی به عنوان نیروی محرکه استفاده می کند. اولین خودرو های برقی کاربردی در دهه 1880 معرفی شدند. خودروهای برقی در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 متداوال بودند تا این که تولید این گونه خودروها با پیشرفت در موتورهای احتراق داخلی و به خصوص استارت الکتریکی خودرو و تولید انبوه خودروهای بنزینی ارزان، دچار افت شدید گردید.

احتراق در موتور خودروها یا داخلی است یا خارجی انواع مختلف موتورهای احتراق داخلی:

  • موتورهای دیزلی
  • موتورهای توربینی _ گازی

موتورهای دیگری از قبیل موتورهای احتراق خارجی نیز وجود دار. موتور بخار در قطارهای قدیمی و قایق های قدیمی بهترین مثال از یک موتور احتراق خارجی است. سوخت هایی از قبیل زغال سنگ، چوب، روغن و موارد دیگر در یک موتور بخار در بیرون از آن می سوزند و بخار در داخل موتور ایجاد حرکت می کند.

 

ماشین چیست؟

ماشین ها وسایلی هستند که برای ما کار انجام می دهند بعضی از آن ها کوچک و ساده هستند مانند در باز کن بطری و یا قیچی، بعضی دیگر بزرگ هستند و ساختمان پیچیده دارند مانند ترن ها و جرثقیل ها ماشین ها به ما کمک می کنند تا کاری را سریع تر و راحت تر انجام دهیم. بعضی از ماشین ها به کمک نیروی عضلات ما است که می توانند کاری را انجام دهند اما بعضی دیگر موتورهای بسیار نیرومندی دارند.

 

نتیجه گیری:

به طورکلی، شروع صنایع اتومبیل سازی با اختراع موتور احتراقی در سال 1860 میلادی به وسیله یک نفر بلژیکی به نام اتی ین لونوار آغاز گردید و بعد از آن با پی بردن به نیروی موتور احتراقی روند تکاملی در این صنعت به سرعت بسیار زیادی ادامه یافت.