دسته: blog
بازدید: 1335
نکات نگهداری خودرو پراید
نکات نگهداری خودرو پراید

نکات نگهداری خودرو پراید ، بسیاری از افراد هستند که به تمیزی و نو بودن خودرو خود اهمیت می دهند.

و همواره تلاش می کنند تا خودرو خود را تمیز و نو نگه دارند. بهترین راه برای سالم و نو نگه داشتن خودرو استفاده از دفترجه راهنما خودرو می باشد که به شما نکات مهمی را برای حفظ و نگه داری خودرو می گوید. نگهداری خوب از می تواند نقش مهمی را در کاهش هزینه ها و استهلاک خودرو ایفا نماید.
• مطالعه دفترچه راهنما خودرو
• به هنگام رانندگی از جاده خاکی و یا جاده های خراب استفاده نکنید.
• برای تمیزی بدنه خودرو از آلودگی بهتر است از دستمال و مواد شوینده با کیفیت استفاده نمایید.
• خودرو خود را در معرض نور خورشید قرار ندهید.
• لولاها و درپوش ها را حتما روغن کاری کنید.

 

قبل از اختراع اتومبیل


بشر از دیرباز در تلاش ساخت وسایلی بوده که بتواند خود، با آن ملزومات مورد نیازش را با صرف نیروی کمتر و سرعت بیشتر جا به جا کند. بنا به گزارش های تاریخی در 5500 سال قبل چرخ به وسیله سومری ها اختراع شد. کالسکه که در قرن چهارم میلادی در فرانسه اختراع شده یود در قرن هجدهم در زمان فتحعلی شاه و از طریق روسیه وارد ایران شد. در این دوره همچنین یک کالسکه زرنشان توسط انگلستان و کالسکه دیگری توسط ناپلئون به فتحعلی شاه هدیه شد. علیرغم قدمت تاریخی ایران از نقطه ساخت وسایل حمل و نقل در گذشته، ورود خودسواری به ایران سال ها بعد از اختراع آن اتفاق افتاد. افتتاح راه آهن تهران _ری در سال 1301 هجری انجام گرفت. این قطار به نان ماشین دودی معروف بود که همان لوکوموتیو و قطاری است که توسط مهندس بوتال فرانسوی با مشارکت بلژیکی ها ساخته و به ایران آورده شده بود. این آغاز ورود تکنولوژی صنعتی حمل و نقل مدرن به کشور بود.

 

پنوماتیک ماشین چیست؟


سیستم پنوماتیک یا همان به اصطلاح کف خوابی خودرو جدیدا در ایران طرفداران خود را پیدا کرده است. البته این سیستم علاوه بر نمای ظاهری، کاربردهایی هم برای خودرو دارد و برخلاف فکر عموم، این خودرو همیشه به این صورت نیست و به نسبت سطح جاده ارتفاع این سیستم تغییر می کند.

 

نتیجه گیری:


به طور کلی، بسیاری از افراد هستند که به تمیزی و نو بودن خودرو خود اهمیت می دهند. و همواره تلاش می کنند تا خودرو خود را تمیز و نو نگه دارند.